piatok 9. mája 2014

Rok 2014! Rok SHAKIRY!!!

Rok 2014 neprešiel ani za svoju polovicu a Shakira má žnie úspechy na každom rohu!!!

Keď Sony Music oznámilo vydanie nového singla Shakiry skoro v roku 2014, nik nečakal, že to príde naozaj tak rýchlo.
Už 13. Januára 2014, mal  premiéru reggea, pop, rock song "Cant Remember To Forget You", ktorý nahrala Shaky spoločne s Rihannou. Samotný song i video zaznamenali veľmi dobrý úspech.
V Billboard Hot 100 sa song umiestnil na #15, v Billboard Hot Dance Club Song # 1, Billboard Latin Pop Songs # 5!!  Samotné video má dodnes už skoro 280 000 000 videní!
Mesiac pred vydaním albumu Shakira prekvapila vydaním pop-rockovej balady "Empire". 
Pôvodne bol song plánovaný ako promo singel z albumu, no pre výbornú kritiku sa stal oficiálnym druhým singlom.
Skladbe sa už tak dobre nedarilo, momentálne má v Billboard Hot 100 najlepšie umiestnenie na #58. Shakiru ani mennší úspech skladby neodradil a song promovala a natočila k nemu videoklip, ktorý mal premiéru v deň vydania albumu. Video má ku dnešnému dňu 32 000 000 videní.

Singlom sa stala i pieseň "Medicine" s Blakeom Sheltonom, ktorá vyšla len pre USA a Shakira sa tak po prvý krát v živote umiestnila v country Chart a to na # 57 mieste. V Billboard Bubbling Under  Hot 100 na # 16.
Album konečne vyšiel a prekvapil svojím zvukom jednoznačne všetkých fanúšikov. Podľa fotografií, ktoré pridávala Shakira s rôznymi producentami bol očakávaní tanečný elektro album, no namiesto neho vyšiel osobný, pomalší a zamilovaný album "Shakira."
Hneď po vydaní bodoval album až v 63 krajinách na iTunes.
A v prvý týždeň sa ho v Amerike predalo okolo 84 000 kusov, čím si vyslúžil #2 v Billboarde a stál sa tak jej najpredávanejším albumom v prvý týždeň a dokonca prekonal i album Laundry Service, ktorý sa v prvý týždeň umiestnil na #3!!!
Do dnešného dňa album získal zlaté platne v Kolumbii, Poľsku, Brazílii, Mexiku, v Argentíme a v Španielsku. V USA má predaných cez 180 000 kusov.

Tri dni po vydaní albumu prišla ďalšia super správa. Tretím singlom sa stala pieseň "Dare (La La La)", dlho očakávaný tanečný singel, na ktorý Shakira natočila video ešte v roku 2012 a plánovala ho vydať ako prvý singel.
7. mája vyšli videoklipy pre anglickú i španielsku verziu a video práve anglicej verzie skladby má už viac ako 4 000 000 videní.

Shakira už pripravuje turné a nakoľko sa tak veľmi ponáhľa s vydávaním singlov, je možné že sa dočkáme mnoho ďaľších prekvapení. 
Momentálne Shakira získala dve nominácie na Premios Juventud v kategóriach Mi Artista Pop a Favorite Hit!!!1 komentár:

  1. Palo: Od začiatku som vedel, že tento rok bude patriť Shakire!! Neviem sa dočkať nového turné, dúfam, že príde aj na Slovensko :-)

    OdpovedaťOdstrániť